Şanverdi istedi Bakan söz verdi!

METİN DİNGİL

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile yaptığı görüşmede, Hataylı tüccarların, ihracata karşılık ithal izni verilmesi için yaptığı talebe olumlu cevap aldığını söyleyerek,  “Bakan Pekcan’dan gereken iznin verileceğinin sözünü aldık” dedi.

Ticaret Bakanı Pekcan’ın Hatay ziyareti sırasında inceleme ve denetleme yaptığı Cilvegözü Gümrük Kapısı’nda ihracata karşılık ithalat izni verilmesi gündeme geldi. Milletvekili Şanverdi, Hataylı tüccarların, özellikle Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan Suriye’ye gerçekleştirdikleri ihracat miktarı kadar bu ülkeden de ithalat yapabilmeleri için gerekli iznin verilmesini talep etti. İç savaş nedeniyle yıllardır mağdur olan tüccarların sıkıntılarının giderilmesi için önemli bir adım olacağını belirten Şanverdi, Bakan Pekcan’ın olumlu cevap verdiğini belirterek şöyle dedi;

“Sayın Bakanımızla yaptığımız görüşmede tüccarlarımızın iç savaş nedeniyle içerisinde bulundukları sıkıntıları dile getirdim. İthalat izni verilmesi ile de rahat bir nefes almalarını sağlamak amacıyla böyle bir iznin verilmesinin yararlı olacağını söyledim. Sayın bakanımızda olumlu yaklaştı ve tüccarların Suriye’ye yaptıkları ihracat miktarı kadar ithalat yapmalarına izin vereceklerini söyledi.”

Cilvegözü’nden Suriye’ye ihracat yapan tüccarlarda izin konusuna memnun olduklarını belirterek, iç savaş nedeniyle yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi yönünde ihracata karşılık ithalat izni verilmesinden dolayı konuyu gündeme getiren Milletvekili Şanverdi’ye ve Ticaret Bakanı Pekcan’a teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube