Sarımazı’ya kadar gelen Otobanı Topboğazı’na bağlayın!

Vatandaşlar, Belen şehir içerisinden geçen ana yolun her bayramda olduğu gibi yine yoğun bir şekilde trafik sıkışıklığına neden olduğunu dile getirerek, yetkililere seslendiler..

VEYSEL SAVAŞ

Hatay’ın en sorunlu yol güzergahının Belen yolu gösterildiği ifade ediliyor.

Vatandaşlar, Sarımazı Mahallesine kadar gelen otoban çevre bağlantısının mutlaka Topboğazı’na bağlanacak şekilde yapılmasının kaçınılmaz bir gerçek olduğuna dikkati çektiler.

Belen şehir içerisinden geçen ana yolun her bayramda olduğu gibi yine yoğun bir şekilde trafik sıkışıklığına neden olduğu ileri sürüldü.

Tatil dönüşü Belen’den geçmek zorunda kalan sürücüler, saatlerce beklemek zorunda kaldılar.

Yetkililerden sorunun çözümü için harekete geçmelerini isteyen vatandaşlar, aksi halde bölgede kazaların çok can almaya devam edeceğini bildirdiler.

ÇOK SAYIDA KAZALAR OLUYOR, BİRÇOK VATANDAŞ HAYATINI KAYBETTİ

Vatandaşlar, Belen yolu ile ilgili şikayetlerini dile getirerek, “Bu bölgede freni patlayan tırların yol açtığı kazalarda bugüne kadar birçok vatandaş hayatını kaybetti veya yaralandı kaçış rampasının ve acil durum planının bulunmadığı gerçeğini de göz önünde bulundurursak yol sorununun çözümünün ne kadar hayati olduğu bir kez daha gözler önüne seriliyor.

Freni patlayan tırların saçtığı dehşetleri unutmamak lazım. Bu konuda yetkili kurumların artık üzerine düşeni yapması gerekmekle birlikte özellikle bölge milletvekillerinin soruna ilgi göstermeleri gerektiğinin altını çizmek istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube