Sayı artıyor yetkililer seyrediyor!

VEYSEL SAVAŞ

Türkiye’de trafiğe kayıtlı araç sayısı 23 milyonu aştı. Bu rakam da önemli bir payı bulunan ilimiz Hatay’da ise sayının 490 bine dayandığı görüldü.

Her ay düzenli olarak yapılan rapor şeklinde ki açıklamada Türkiye’de araç sayısı 23 milyon 44 bin 761 olarak açıklanırken, Hatay’da ise motorlu araç sayısının 489 bin 514’e yükseldiği görüldü.

2019 yılı Haziran ayını kapsayan rakamların her geçen gün büyüdüğünü belirten vatandaşlar ise Hatay özelinde artık adım atacak yer kalmadığını aktardılar.

Hatay’daki altyapının yetersizliğini bir kez daha gözler önüne seren açıklamalarda bulunan vatandaşlar, “Ne cadde kaldı ne de sokak. Her taraf motorlu araçlarla doldu. Yetkili birimlerin çözümün çok uzağında ki açıklamaları dışında bir şey de yok. Hatay trafiği Türkiye’nin en kötü trafiğidir. Ne bir düzenleme, ne doğru dürüst bir kavşak ne de sistemli bir çalışma yok. Yapılan tek şey bu caddeyi kapat diğerini aç. Canımızdan bezdik” dediler.

6 ay sonu itibariyle Türkiye genelinde trafiğe kayıtlı toplam 23 milyon 44 bin 761 adet taşıtın %54,1’ini otomobil, %16,4’ünü kamyonet, %14,2’sini motosiklet, %8,2’sini traktör, %3,7’sini kamyon, %2,1’ini minibüs, %1’ini otobüs, %0,3’ünü ise özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.

Kayıtlara göre yine Haziran ayında trafiğe kaydı yapılan toplam 41 bin 915 taşıt içinde motosiklet %43,9 ile ilk sırada yer aldı. Bunu sırasıyla %43,5 ile otomobil, %5,8 ile kamyonet, %4,5 ile traktör takip etti. Taşıtların %2,3’ünü ise minibüs, otobüs, kamyon ve özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube