Seçime günler kala manzara bu!

BÜLENT KAVUK

31 Mart seçimlerine artık sadece 28 gün gibi çok kısa bir süre kaldı. Her geçen gün bir adım daha yaklaştığımız yerel seçim tarihine rağmen Hatay’da olup biten olumsuzluklara seyirci kalmayı tercih eden yerel yönetimler, Hatay ve Hataylıların tepkisini çekmeye devam ediyor.

Daha önce ki yerel seçimleri hatırlatan vatandaşlar, “Belediye yönetimleri çok daha duyarlıydı. Seçimlere aylar kala çalışmaya başlar asfaltsız yol, parkesiz sokak bırakmazlardı. Şimdi öylemi? Kimsenin umurunda bile değil. Yollarımız berbat, suyumuz akmıyor, sokaklarımız parkesiz ve üstelik kimse ilgilenmiyor” dediler.

Yaşanan duyarsızlığın ne anlama geldiğini kavramaya çalışan vatandaşlar, “Herkes seçmeni çantada keklik sanıyor. Oysa öyle değil. 31 Mart seçimleri yakında. Sorumluları bu çamurlu sokaklarının içine gömeceğiz” ifadesinde bulundular.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin sahip olduğu dev bütçeye yanı sıra ilçe Belediyelerine dikkat çeken vatandaşlar, “Bizim ödediğimiz vergiler nereye gidiyor bilmiyoruz. Ne yerel yönetimler bize hizmet ediyor ne de merkezi hükümet” tepkisinde bulundular.

Antakya’nın Güzelburç Mahallesi dericiler sitesi yakınlarında adı dahi olmayan bir sokağın görüntüsü fotoğraflara böyle yansıdı.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube