Seçmenimiz işi ehline vermek istiyor!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş HRT Akdeniz ekranlarında, gündemdeki soruları yanıtladı..

METİN DİNGİL

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş HRT Akdeniz ekranlarında yayınlanan, sunuculuğunu Can Çapar’ın üstlendiği ‘Gündeme Dair’ adlı programda önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Savaş, bazı ulusal kanalların besleme olduğunu ve kendisi hakkında algı oluşturmaya çalıştığını belirterek, “Memleketten bihaber bazı televizyon kanalları Suriyeliler ile ilgili yaptığım açıklamada da beni hedef tahtasına koymaya çalıştılar. Ama hedeflerine ulaşamadılar. Çünkü Türkiye’deki herkes benim doğru söylediğimi bildiği için beni haklı buldu. Aynı haber kanalı 15 Temmuz sonrası HBB Meclisi’nde şehit olan masum askerler için bulunduğum saygı duruşu talebi için de karalama haberi yaptı. Beni FETÖ’cü olmakla itham ettiler. Benim söylediğimin aynısını Cumhur İttifakı’nın iki lideri de söyledi.” dedi.

HAYAT DOLU, POZİTİF BİR İNSANIM

Lütfü Savaş, programda ayrıca, Arsuz Derekuyu’da vatandaşlarla arasında geçen diyalogun ayrıntılarını paylaştı. Kendisinin coşkulu ve şen bir karaktere sahip olduğunu ve bunun herkes tarafından bilindiğini ifade eden HBB Başkanı, “Malum haber kanalı Suriyeliler ile ilgili beni suçlamak istedi olmadı. FETÖ ile ilişkilendirmek istedi olmadı. Bu meselede de çekilen videonun sadece bir kısmını yayınlayarak aynı şeyi yapmak istediler. Ama yine başaramadılar. Köylüye hakaret eden insan hiç oradan sarılarak ayrılır mı? Onlara hakaret etsem beni sofralarına davet ederler mi? Hatay benim evim. Ve ben kendi evimde kendi ailemle şakalaşabilirim. Hayat dolu, pozitif bir insanım. Bu da benim hayat tarzım. Ve bunu gittiğim her yere yansıtırım. Kimseye de hakaret etmem” diyerek Hatay halkının 17 yıldır iktidardan alacaklı olduğunu ifade etti.

Seçmenlerin tepkilerinin nasıl olduğu sorusuna yanıt veren Lütfü Savaş, “Seçmenimiz işi ehline vermek istiyor. Güven istiyor. Oy almadığımız yere de hizmet ediyoruz. Hemşehrilerim bize güveniyor. Bunun için memleketten bihaber kanalların yaptığı oyunları hemşehrilerim görüyor. Hiçbir yöneticilik geçmişi olmayan, 7 yılda zengin olan biri aday oluyor. Hatay, vizyon isteyen bir şehir” diyerek SARIL kampanyasının özünde paylaşmanın olduğunu belirtti.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube