Şehir artık bu yükü taşıyamıyor!

BÜLENT KAVUK

Antakya’nın şehiriçi trafiği gittikçe sıkıntılı hale gelirken, hiçbir ciddi önlemin alınmaması da dikkati çekiyor.

Her geçen gün artan araç sayısına karşılık, aynı oranda artmayan yolların ve rastgele park edilen araçların yarattığı şehiriçi trafik sıkıntısı araç sahiplerini çıldırtır hale geliyor.

Giderek daha fazla süre ile tıkanan Antakya şehiriçi trafik için hiçbir önlem alınmadığı dikkatleri çekerken, bu sorunun kısa vade de çözülmemesi halinde, gelecek yıllarda içinden çıkılamaz hale gelerek, çözümünün de çok zorlaşacağı üzerinde duruluyor.

Özellikle, önceleri köprübaşında sabah ve akşam saatlerinde tıkanan trafik günün hemen her saatinde tıkanmaların yaşandığı görülmeye başlandı.

Köprübaşında tıkanma sürelerinin bir hayli uzadığına işaret eden vatandaşlar, “Yetkililerden kentin trafiğine bir çözüm bulması gerekiyor. İnsan ve araç sayısının arttığı ilimizde halen aynı yolların ve güzergahların bulunması manidardır. Yeni yolların açılması kaçınılmaz olmuştur. Bu haliyle Antakya bu yükü taşıyamaz duruma gelmiştir. Bu kadar kötü bir trafiği olan başka bir kentin olmadığını düşünüyoruz. İstanbul bile bizden daha düzenli akışlı trafiğe sahip durumda” diye tepkilerini dile getirdiler.

Tıkanıklığın, Sümerler Harbiye Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Fatih Caddesi’nde de sürdüğünü dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube