Şehit ailesinden Fırat’ın doğusuna yapılacak olası operasyona destek

AA

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde YPG/PKK terör örgütüne yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan 23 yaşındaki sözleşmeli er Sergen Pamukçu’nun ailesi, Fırat’ın doğusuna yapılacak olası operasyona destek verdi.

Şehit annesi Seliz Pamukçu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun şehadete yürümesinin üzerinden yaklaşık bir yıl geçtiğini söyledi.

Oğlunun acısını ilk günkü gibi yaşadıklarını belirten Pamukçu, “Oğlum göz bebeğimdi. İnanın bana her gün rüyalarımda görmek istiyorum. Bazen görüyorum, sanki evimin içinde… Oğlumun bu asker sevdası, Afrin’e gitmesi, kendisinin mutluluğu gözümün önünden hiç gitmiyor.” diye konuştu.

Pamukçu, oğlunun Afrin’e vatan sevgisiyle gittiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Afrin’e kendi isteğiyle gitti. Şehidimin bana dediği gibi ‘Bu vatanın her toprağı bizim Türk askerleri sayesinde yaşıyor. Nereye gönderirlerse bizim için görev orasıdır. Vatan için her yere gideriz.’ demişti. Ne mutlu oğlum gitti, şehit oldu. Acısı büyüktür, evladımla çok büyük gurur duyuyorum. Bu vatanı korumak için ne gerekiyorsa askerlerimiz canlarını feda etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Onlar vatanı korumak için gidiyorlar. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

Şehidin babası Fadil Pamukçu ise oğlunun çok yürekli ve temiz kalpli olduğunu anlattı.

Münbiç’in de bir an önce terörden temizlenmesini isteyen Pamukçu, “Yakın zamanda Münbiç olayı var. Bütün askerlerimizden, ordumuzdan, komutanlarımızdan Allah razı olsun. Oraya gitmek zorundayız. YPG olsun, PKK olsun onları temizlemek zorundayız. Allah ordumuzdan razı olsun. Zaferden zafere koşmalarını gönül birliğiyle isteriz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube