Şehrin göbeğinde çirkin manzara!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait, Antakya´daki Mehmed Şah Bin Mustafa Dede Efendi Vakfı adına kayıtlı Mehmeh Şah Vakıf İşhanı´nın yeniden yapılacağı ifade edilere, Yaz sezonunda esnaftan tahliye edilmesi istenmişti.

İşhanın boşaltılmasının üzerinden 3 ay geçmesine rağmen, halen hiçbir işlem yapılmaması kentin en işlek caddesinde çirkin görüntülerin oluşmasına neden oluyor.

Saray Caddesi’ne (Hürriyet) giriş ve çıkışlar, çekilen güvenlik şeridi ile zorlaşırken, caddede inşaat ile ilgili hiçbir hareketliliğin olmaması çevre esnafı da tedirgin ediyor.

İnşaatına biran önce başlanılması ve ne yapılacaksa biran önce karar verilmesi çağrısında bulunan çevre esnafı, gazetemize içini dökerek, şöyle konuştu:

“Bu rezaleti daha ne kadar çekeceğiz? Caddeye giriş ve çıkışlar daraldı. Caddenin estetik görüntüsü ve özelliği de bozuldu. Yetkililerin Mehmet Şah Vakıf İşhanı ile ilgili henüz karar vermemesi, inşaat ile ilgili yaptırım uygulanmaması ve her şeyden önce belirsizliğin yaşanması hepimizi tedirgin bekleyişe sürüklemektedir.”

BÖLGE MÜDÜRÜ NE DEMİŞTİ?

Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü Mehmet Yıldıran, Bölge Müdürlüğünce iki bloktan oluşan İşhanı yapıların yıkılarak iki blok arasında kalan ve Antakya Belediyesinden satın alınan parselin de tevhit edilmesiyle oluşan taşınmaza, imar planına uygun bir şekilde mevcut İşhanı ile aynı işlev ve mahiyette daha estetik, kent siluetine uygun günümüz teknik imkanlarının kullanıldığı İşhanının planlandığını kaydetmişti.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube