Seneye bu stat bu yükü kaldıramaz!

Spor Toto 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupasındaki maçlara evsahipliği yapan Antakya Atatürk Stadı’nın yeni sezonda aynı yükü taşıyamayacağı ileri sürüldü..

METİN DİNGİL

Antakya Atatürk Stadı’nın bu sezon Hatayspor maçlarına seyirci kapasitesi açısından ihtiyaca cevap vermemesi üzerine sporseverler, inşaatı devam eden Hatay Stadı’nın yeni sezona yetiştirilmesi için çağrıda bulundular.

Şu anki mevcut stadın 6 bin seyirci kapasiteli dahi olmadığını bildiren sporseverler, gazetemize yaptıkları açıklamada, “Hatay Stadı’nın yeni sezona yetiştirilmesi için ne gerekiyorsa yapılmalı. Herkes üzerine düşeni yerine getirmelidir. 3 yıldır stadın inşaatı kaplumbağa hızıyla ilerliyor. Bu sezon gördük ki, Spor Toto 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası maçlarına evsahipliği yapar Antakya Atatürk Stadı’nın bu yükü taşıyamadığı, yamalarla, bakımlarla revize edilerek ancak bu kadar olacağı ve bundan da daha iyisi olamayacağı görülmüştür. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevlileri Hatayspor’un maçlarını başka yerde oynamaması için gece gündüz Antakya Atatürk Stadı’nda mesai yapmışlardır. Ama nereye kadar devam edecek bu fedekarlık. Zaten mevcut çimler ancak bu sezonu tamamlar. Gelecek sezon da aynı zeminde futbol oynanmaması nedeyse imkansız. O halde bu işin tek çözümü yeni stadın bitirilmesi ve yeni sezona yetiştirilmesidir” diye konuştular.

Sporseverler, yetkililerin de gelecek sezonda Antakya Atatürk Stadı’nda maçın oynanmayacağını çok iyi bildiklerini, bu yüzden gerekli tedbiri almaları gerektiğine dikkati çektiler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube