Serkan Topal, Arsuz’a ‘hastane’ konusunu TBMM’ye taşıdı!

BÜLENT KAVUK

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Arsuz Hastane sorununu TBMM Gündemine taşıdı. Arsuz’a hastane yapmak için daha ne kadar insanımızın ölmesi gerekiyor?’ diyen Serkan Topal’ın açıklaması şöyle.

“Hatay ilimizin aynı zamanda bir turizm kenti olan Arsuz ilçesinde hâlâ bir devlet hastanesi yok. Birçok defa dile getirmemize rağmen iktidar bir türlü Arsuz halkının bu haklı talebini yerine getirmiyor. Daha kısa bir süre önce trafik kazası geçiren 15-16 yaşlarındaki Eren Tultak ve Kamil Ekenel adlı gençlerimiz kan kaybından hayata veda ettiler. Tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. Şimdi, arkadaşlarını kan kaybından yitiren liseli öğrencilerimiz “Arsuz’a hastane istiyoruz” adıyla anlamlı bir imza kampanyası yürütüyorlar.

Buradan Hükûmete soruyorum: Arsuz’a hastane yapmak için daha ne kadar insanımızın ölmesi gerekiyor? Tüm Arsuz halkının talebi olan hastane neden yapılmıyor? Arsuz’da hastane olmayışından kaynaklı, kaç vatandaşımızın yaşamını yitirdiğini biliyor musunuz?

Hatay’ın AK PARTİ’li sayın milletvekilleri, Sayın Meclis Başkanı ve Sayın Meclis Başkan Vekili; Arsuzlular sizden açıklama ve hastane bekliyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube