Sertel: Yasal hakkımızı kullanacağız!

ALİ YOLCU

Defne İlçesi Turunçlu mahallesinde ki Eski Teknoloji Arıtma Tesisi yeniden halkın başına bela oldu. Bir süredir çalıştırılmayan Tesis yeniden çalıştı ve çevresindeki 4 mahalleyi pis kokuya boğdu. Akdeniz, Sümerler ve Turunçlu mahallelerinde ikamet eden vatandaşlar, yıllardır çektikleri bu çileden nasıl kurtulacaklarını düşünüyorlar.

Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin 5 yıldan bu yana ‘sorunu çözdük çözeceğiz’ şeklinde onları oyaladığını öne süren vatandaşlar, “Artık burnumuza kadar geldi. Bu sorunu kim nasıl çözecekse çözsün” dediler.

Antakya’nın tüm pisliğinin Defne ilçesindeki bu arıtma tesisine boşaltıldığını öne süren vatandaşlar, Asi Nehrine döşenen borulara ve Arıtma Tesisinde güya yapılan yenileme çalışmalarına dikkat çekerek, “Nerede yapılan çalışmalar? Hani artık sorun olmayacaktı? Buyursun Belediye yetkilileri gelsinler bizim yaşadığımız mahallelerde 2 gün yaşasınlar” şeklinde tepki gösterdiler.

SERTEL: SORUNUMUZ BÜYÜK

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Akdeniz Mahalle Muhtarı Murat Sertel, Arıtma Tesisinden çıkan pis kokuların yaşamı olumsuz yönde etkilediğinin altını çizerek bu sorunun çözümü için yıllardır uğraş verdiklerini ancak ilgililerin bu soruna duyarsız kaldığını öne sürdü.

Benzer Şekilde Köpek Barınağından da şikâyetçi olan Muhtar Sertel yönetenleri sert bir dille eleştirerek çözüm için bir süre bekleyeceklerini ancak çözümün gelmemesi halinde yargı haklarını kullanacaklarını söyledi.

DEMİREL: SORUN GİDEREK BÜYÜYOR

Defne İlçesi Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel’de Arıtma Tesisinden yayılan pis kokudan şikâyetçi olanlar arasında yer aldı.

Bu konuda acilen bir girişim yapılmasını isteyen Muhsin Demirel, “Sorun bir dönem kaybolur gibi oluyor ardından yeniden hortluyor. Bunda da anlaşılıyor ki sorunun köküne inilememiş. Ben buradan rica ediyorum sorunu kökten çalışma yapılsın ve vatandaşlarımızı bu dertten kurtarsınlar” ifadesini kullandı.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube