SES: 10 Ekim katliamını unutmadık!

GÜLŞAH DÖNMEZ

SES Hatay Şube Eş Başkanı Meryem Avcı, 3 yıl önce, 10 Ekim 2015 tarihinde, Ankara Garı önünde ülke tarihinin en büyük katliamı yaşandığına dikkati çekti.

Avcı, katliamın yıldönümünde, gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“DİSK, KESK; TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla, EMEK-BARIŞ ve DEMOKRASİ için bir araya gelen on binlerce güzel insan, IŞİD üyesi canlı bombaların hedefi oldu. 10 Ekim Ankara katliamının yıl dönümünde toplumun vicdanında, yüreklerimizde derin ve onulmaz bir yara açan bu katliamda kaybettiğimiz arkadaşlarımızı anmak, acımızı ifade etmek, katliamı kınamak için bir araya geldik. Katliamda kaybettiğimiz 103 arkadaşımızı saygı ve özlemle anıyoruz. Yitirdiğimiz arkadaşlarımızın acısı yüreklerimizi yakmaya devam ediyor.

10 Ekim 2015 tarihinde düzenlemek istediğimiz mitingimizin amacı, 7 Haziran 2015 seçimleri sonrasında ülkemizin içine sürüklendiği şiddet ve kaos ortamına karşı emekten, barıştan ve demokrasiden yana güçlü bir ses ortaya çıkarmaktı. Katliamı gerçekleştirenlerin hedefi ise, sadece alanda toplananlar değil, insanlığın ortak değerleri olan Emek, Barış ve Demokrasi fikirleriydi. Bu anlamıyla 10 Ekim katliamı, aynı zamanda, insanlığa karşı işlenmiş en büyük suçlardan biridir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube