Sever: Tarım olmazsa olmazdır!

GÜLŞAH DÖNMEZ

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Ahmet Sever, Ziraat Mühendisleri Odasının 1954 yılından beri 60 bine yakın üyesi ile Türk Tarımının önemli yapıtaşlarından biri olduğuna dikkati çekti.

Sever, gazetemize yaptığı açıklamada, ülkemizde programlı ve organize anlamda ilk kez 1846’da İstanbul Halkalı da başlanan Tarım Öğretiminin 173. Yılını kutladı.

Öğretimde 173 yıllık köklü bir tarihsel geçmişe sahip olmanın Tarımcılar için haklı bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Sever, şöyle devam etti:

“Her yıl 10 Ocak’ta, Ziraat Fakültelerimiz ve Ziraat Mühendisleri Odası tarafından güzel bir gelenek olarak Türkiye`nin dört bir yanında kutlanmaktadır. Toplumsal hayatın önemli bir parçası olan ve uygarlık tarihinin en eski ekonomik faaliyeti olan tarımsal faaliyetlerle ilgili sistemli ve programlı bir öğretimin başlaması elbette ki bu öğretimi almış insanlar tarafından kıvanç içinde kutlanmaya değer bir olaydır. Bu haklı kıvancın kaynağı, çiftçisiyle, teknik elemanıyla, öğrencisiyle bilim insanıyla ziraat camiasının, toplumun beslenmesi, giyinmesi ve ekonomik kalkınmasına geçmişte yaptığı paha biçilmez katkılardır. Toplumun bu ihtiyaçları her dönemde var olacağı için tarım da, her dönem de olmazsa olmaz bir etkinlik olarak varlığını sürdürecektir, tarım bilimiyle tarım teknolojisini toplum yararına çiftçiyle buluşturan ve biz ziraat mühendisleri bu sorumluluk bilinciyle 10 Ocakları sonsuza dek kutlamaya devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube