Seyir terasına istinat duvarı!

Hatay eski Valilerinden Yener Rakıcıoğlu döneminde Defne ilçesine ‘Seyir Terası’ adı altında kazandırılan alanda yürütülen çalışmalar, alanı ziyarete gelen vatandaşlar arasında takdir topladı.

BÜLENT KAVUK

Hatay eski Valilerinden Yener Rakıcıoğlu döneminde Defne ilçesine ‘Seyir Terası’ adı altında kazandırılan alanda yürütülen çalışmalar, alanı ziyarete gelen vatandaşlar arasında takdir topladı. 2000 yılında Hatay Valisi görevinde iken atıl durumda olan Döver yolu üzerinde ki alanı temizledikten sonra kullanılır hale getiren ve ‘Döver Seyir Terası’ adı altında halkın hizmetine sunan Hatay eski valisi Yener Rakıcıoğlu’na halen minnet duyan vatandaşlar, yapılan yeni çalışmaları da takdir ettiklerini söylediler.

Döver Seyir Terasının dağ yamacına bakan kısmında meydana gelen çökmeleri engellemek ve heyelan sorununa son vermek için harekete geçen yetkili birimler, yürütülen çalışmaların yaz mevsimine girmeden önce bitirilip terası yeniden halkın hizmetine sunacaklarını söylediler.

Yaz mevsimi boyunca gece gündüz terasın binlerce kişiye ev sahipliğini yaptığını hatırlatan vatandaşlar, “Buraya özellikle gençler rağbet gösteriyorlar. Bazı aileler ise piknik havasında saatler geçiriyorlar. Yüksek olması münasebetiyle yaz mevsiminde serin geceler yaşanır burada. Bu nedenle Hatay’da belki de en önemli piknik ve dinlenme yerlerinden biridir. Yürütülen çalışmayı takdirle karşılıyoruz” dediler.

Fotoğraflarda Harbiye Mahallesi Döver yolu üzerinde bulunan Seyir terasında yürütülen çalışmalardan bir kesit görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube