Şifa veren eller katlediliyor!

METİN DİNGİL

İstanbul ‘da görevi başında katledilen Prof.Dr Fikret Hacıosman’ın anısına Hatay Tabip Odası tarafından düzenlenen basın açıklamasına Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK) ve Hatay Diş Hekimleri Odası destek verdi.

Yeni Devlet Hastanesi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasını Hatay Tabip Odası Başkanı Dr. Cengiz Haksöz okudu.

Dr. Cengiz Haksöz, açıklamasında, ‘Sağlıkta şiddeti ve ölümleri bir kez daha nefretle kınıyoruz” dedi ve sağlıkta şiddetin önüne geçilmesi için yetkilileri göreve davet etti.

ŞAHİN: GELİN ŞİDDETİ ELBİRLİĞİ İLE ÇÖZELİM

Türk Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin de, katledilen doktor hakkında yaptığı açıklamasında; “Bugün Doktor Fikret Hacıosman İstanbul’da hastanede odasında eski bir hastası tarafından katledilmiştir. Defalarca önlemler acil olarak alınmalı, sağlıkta şiddet cinayete dönüştü diyerek, uyarılarda bulunmuştuk. Ne yazık ki uyarılarımız dikkate alınmadığı gibi geçmişte yaşanan vahşetler de birkaç gün kınama ve taziye mesajları ile geçiştirilip unutulanlar kervanına katıldı. Gelin şiddeti; el birliği ile çözelim, en aza indirelim. Biz buna hazırız. Bakanlık, STK’lar ve diğer tüm paydaşlar bir araya gelelim, Ne yapabilirizi tartışalım, karara bağlayalım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube