Şiirler toplumun yürek atışıdır!

ALİ ATASOY

Şair M. Hakan Dönmez çalışmalarını “İkinci Altı Asır” adı altında kitaplaştırdı. Şair bu çalışmasında ecdat ruhunu, köyünü ve babasına derinden duyduğu tutkuyu yansıtıyor. Şair Dönmez kitap ilgili düşüncelerini “Şairler toplumun yürek atışıdır. Zamanı tanıklık eder. Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Milletimizi bu çalışmamızla ikinci altı asırı hatırlatmak istedim” diyerek açıkladı.

Şair M. Hakan Dönmez uzun yıllardır şiir yazıyor, şiirlerini değik platforlarda dillendiriyordu. Covid-19 karantina günlerinde, şiirin sıcaklığında milletin moral değerlerine yükseltmek için çalışmalarını kitapta topladığını belirtti. Kitap ve çalışmaları ile ilgili görüşlerini “Uzun yıllardır değişik konularda şiir yazıyorum. Tarihe olan ilgim nedeniyle şiirlerimin ana temasını ecdadımız oluşturuyor. Kitabın adından da anlaşılacağı gibi şanlı bir geçmişimiz var. Altı yüz yıl süren. Bugün ülkemizin insan kaynakları, ekonomisi, kültürel gelişmiş düzeyi ile ikinci bir altıncı aşırın başladığını düşünüyorum. Bu coşkuyu şiirlerimle yaşatmak istedim” diye açıkladı.

Şair Dönmez kitabının ulaştığı şiir severlerden olumlu geri dönüşler aldığını, bu geri dönüşlerin kendisini cesaretlendirdiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube