SINAV başarısını kutladı

ALİ ATASOY

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte SINAV öğrencileri, veli ve öğretmenlerinin yüzlerini güldürdü.

Hatay Sınav Koleji, Aziz Sancar Konferans Salonunda Yükseköğretim Kurumları Sınavı ödül programı gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende, Hatay Sınav Koleji Kurucu Müdürü Zeynel Paşa, ardından Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Mustafa Hazırlar, konuşma yaptı.

Paşa,  “Sınav eğitim kurumları 1992 den bu yana, sınavlara hazırlık yayınlarındaki öncülüğünü, dershanecilik alanına da taşıyarak bu alanda pek çok yeniliğe imza atmıştır.

Soru ağırlıklı bol testli dergiler, kitap ekleri, dershaneciliği eksen alan dergicilik gibi birçok ilk Sınav Eğitim Kurumları ile başlamıştır. Hepsinden önemlisi, birbirinin karşıtı olarak sunulan “dergi ve dershane birlikteliği” nin temeli Sınav Eğitim Kurumları ile atılmıştır. Eğitim sektörünün amiral gemisi olarak Türkiye Geneli yakaladığımız başarılarının haklı gururunu yaşamaktayız” ifadelerini kullandı.

Okul müdürü, Mustafa Hazırlar’ın konuşması ile devam eden programda Hazırlar, “Bizim için elde edilebilecek en büyük ödül, sizlerin başarısı ve mutluluğudur. Kurumumuzdan tıp fakültelerine 52, Diş Hekimliğine 17, mühendislik ve mimarlık fakültesine 82, hukuk fakültesine 26, pdr ve psikoloji bölümüne 32,  öğretmenliklere 83,  eczacılık ve sağlık hizmetlerine 62,  iktisadi ve idari bilimler fakültelerine 94 olmak üzere toplamda 448 öğrenci üniversiteye yerleşmiştir.

Emek ve çabalarından dolayı, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve özverilerinden dolayı velilerimize teşekkür ederim, diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program,    Türkiye Genelinde YKS de 204.  olan Ali Hikmet Altunay,  509. olan Bengisu ANDİÇ ve 636.  Olan Zeynep Berra Kibar’ın ödüllerinin takdimi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube