Sınav Koleji’nde ‘bursluluk sınavına’ rekor katılım

BÜLENT KAVUK

Okula kabul ve bursluluk sınavı, rekor katılım ile Hatay Sınav Koleji kampüsünde sona erdi.

Deneyimli ve özverili öğretmen kadrosuyla, 28 yıllık eğitim birikimiyle; Türkiye’de 400’ e yakın şubesiyle eğitim faaliyeti yürüten Sınav Koleji’nin 2020-2021 eğitim-öğretim yılı Okula Kabul ve Bursluluk Sınavı bu yıl 11-12 Ocak tarihlerinde başarıyla tamamlandı.

Hafta sonu 2 gün boyunca kendi sınıf düzeylerinde sınava giren binlerce öğrenci, müfredat dahilinde işledikleri konulardan çıkan sorular ile karşılaştı. Özenle hazırlanan organizasyonda sınava girecek öğrencilerin sınıflarını rahatça bulabilmeleri için öğretmenler, öğrencileri bahçede karşıladı.

Karıştırmadan ve zaman kaybetmeden öğretmen eşliğinde sınıflarına ulaşan öğrenciler, huzurlu bir şekilde testlerini çözerken sınavın bitmesi ile yine öğretmenlerinin gözetiminde güvenli bir şekilde ailelerine teslim edildi. Heyecanla yavrularını bekleyen veliler ise sınav süresi boyunca Okul Müdürü H. Uğur Kanmaz’ın okul işleyişi ile ilgili bilgilendirme sunumunun ardından bahçede ve onlar için hazırlanan bekleme salonlarında keyifli vakit geçirdiler.

2 günde toplam 6 seansla 9671 öğrencinin katıldığı sınavımızın sonuçları 17.01.2020 Cuma günü saat 18:00 de açıklanacak.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube