Sınav Kolejinde coşkulu mezuniyet töreni

BÜLENT KAVUK

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Hatay Sınav Koleji Ortaokul mezuniyet töreni Aziz Sancar Konferans Salonunda düzenlenen törenle gerçekleşti.

Ortaokul Müdürü Hakan Uğur Kanmaz’ın açılış konuşması ile başlayan tören öğrencilerin mezuniyet belgelerinin verilmesiyle devam etti. Uğur Kanmaz, “Bugün bizim için çok önemli biliyorsunuz hep söylüyorum her şeyin ilki çok kıymetlidir. 8.sınıf kartallarımız bütün sene çok emek ettiler. Bu zorlu yolda her zaman öğretmenlerinin ışığında ilerlediler” ifadelerini kullandı.

Okul birincisi Fatma Nur Kızgın’ın konuşmasının ardından isimlerin kütüğe çakılmasıyla flama devir teslim töreni gerçekleştirildi. Başarı belgelerini yönetici ve öğretmenlerinin elinden büyük bir gururla alan öğrenciler, duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Öğrenciler bir yandan mezuniyet sevinci yaşarken, diğer yandan da öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrılmanın üzüntüsünü yaşadı. Mezuniyet pastasının kesilmesi sırasında da duygu dolu anlar yaşandı.

Törenin son bölümünde öğrenciler,  kep fırlatarak yeni eğitim yaşamlarına adım attılar. Kanmaz Mezun öğrencilere bundan sonraki akademik ve profesyonel hayatlarında başarılar diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube