Sinekler vatandaşı yedi bitirdi!

ÖZKAN BAKKAYLI

Yetkinin tamamı Hatay Büyükşehir Belediyesine geçti. Artık ‘İlçe Belediyelerimi yapacak yoksa Hatay Büyükşehir mi yapacak?” gibi tartışmaların önüne geçildi. Ancak sivrisineklerin önüne geçilemedi. Hatay ilini kasıp kavuran sivrisinek sorunu tüm hızıyla devam ederken vatandaşlar çaresiz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ile ilgili ekiplere seslenen vatandaşlar, “Ne pencere açabiliyoruz ne de rahat bir uyku çekemiyoruz. Sorun daha ne zamana kadar devam edecek. Hepimiz bıktık usandık” dediler.

Basın yayın kuruşlarında konuya ilişkin çıkan haberlere rağmen devam eden sorun için Hatay Büyükşehir Belediyesine seslenen vatandaşlar, “Şu sorunu çözün artık’ mesajı verdi.

Bu sivrisinek akınının neyden kaynaklamış olabileceği üzerinde duran Hataylılar, “Her yıl benzer sorunu yaşıyorduk. Ancak bu yıl çok daha farklı yaşıyoruz. Pencere açmamız mümkün değil. Çocuklarımızın kol ve bacakları sivrisinek ısırıklarıyla dolu.. Daha önce Hatay Büyükşehir belediyesinin bahanesi vardı, ilçe belediyeleri yapacak falan diyorlardı. Şimdi o karmaşa da ortadan kalktı. Yetki tamamen Büyükşehirde.. Artık bahaneleri yok ancak sivrisinek çok” dediler. Özellikle merkez ilçe Antakya ve Defne ilçesinde görülen sivrisinek sorunu için acil çözüm beklediklerini aktaran vatandaşlar, bir kez daha yetkili birimlere seslenerek sivrisinek başta olmak üzere haşere işine çare bulunmasını istediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube