Solğun: Öğretmenlerin alımgücü azalıyor!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Türk Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Ömer Solğun, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla yapmış oldukları anket çalışması ile ilgili bilgiler verdi.

Solğun, gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Anketimize bu yıl damgasını vuran en önemli konuların başında ekonomik sorunlar geliyor. Yapılan zamların öğretmenleri etkilediğini, tıpkı diğer meslek gruplarında olduğu gibi öğretmenlerin de alım gücünün azaldığını görüyoruz. Altın ve dövizin hızla artışı göz önüne alındığında, anketimizde altın ya da döviz borcu olduğunu bildiren yüzde 20’ye yakın bir kesim vardır.Öğretmenlere yönelik şiddet ile ilgili gerekli tedbirlerin alınmamasından dolayı şiddet olayları sürmektedir. Öğretmenler en çok veli ve öğrenciler tarafından şiddete uğrarken, büyük bölümünün de şikayetçi olmaması dikkat çekicidir.

Türk Eğitim-Sen olarak tüm fedakâr, cefakâr, ilim ve irfanı hayatının merkezine alan öğretmenlerimizin ve eğitim çalışanlarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz. Ülkemizin kurucusu, başöğretmenimiz Büyük Önder Atatürk’ü saygı, minnet ve özlemle anıyoruz. Şehit öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube