Son açıklamadan bir yıl geçti!

BÜLENT KAVUK

İlimiz Hatay merkez ilçe Antakya’nın kanayan yarası olmaya devam eden ve coğrafik yapısı itibariyle kent merkezinin ortasında kalan Antakya Sebze ve Meyve hali için geçtiğimiz yıl kolları sıvayan Hatay Büyükşehir Belediyesi Belen Şenbük mahallesinde ki 173 dönümlük bir arazi belirlemiş ve yeni Hal’in burada yapımı gündeme gelmişti.

2 adet soğuk hava deposu, tasnifleme ve ambalajlama tesisi, 433 araç kapasiteli açık otopark, 600 kişilik camii, 250 kişilik konferans salonu, lokanta, kafeterya ve market gibi esnafın her türlü ihtiyacının karşılanacağı komplike bir tesis için o tarihlerde umut veren konuşma ve açıklamalar yapılmıştı. Ancak aradan geçen bir yılı aşkın süreye rağmen yeni Hal projesinde nasıl bir ilerleme yaşandığı bilinmiyor.

Konuya ilişkin yetkili birimlerden bir açıklama bekleyen vatandaşlar Antakya Sebze ve Meyve halinin bugünkü durumuyla kent içi trafiği olumsuz yönde etkilemeye devam ettiğini söylediler.

GEÇTİĞİMİZ YIL

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın

Hal projemizin proje aşamasını bitirdik. Bundan sonra ihaleye çıkacağız ve en kısa zamanda da temelini atacağız. Siz nasıl istiyorsanız projemizi o yönde şekillendireceğiz. Amacımız esnafımıza hizmet etmek ve onların huzurunu sağlamak” açıklamasında bulunduğunu hatırlatan Antakyalılar, “Proje ne oldu?” sorusunu yönelttiler.

Antakya Sebze ve Meyve Hali Komisyoncular Derneği Başkanı Mustafa Bal ise Hatay büyükşehir belediyesinin hazırladığı projenin Hal esnafının sorunlarını kökten çözeceğine işaret etti ve söz konusu çalışmanın en kısa sürede yaşam bulmasını temenni etti.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube