Son hamlemizi yapalım Hatayspor’u Süper Lig’e çıkaralım!

Süper Lige yükselme mücadelesi veren Hatayspor’a destek amacıyla yemek düzenleyen Vali Doğan, “Sizlerden Hatayspor adına Hatay adına destek bekliyoruz. Ben bu desteği vereceğinizden eminim herkes gücü oranında 1 lira da veren de bizim için makbul 1 milyon verende makbul. Hatayspor içinde bugün birlikte son hamlemizi yapalım Hatayspor’u Süper Lig’e çıkaralım.” dedi.

VEYSEL SAVAŞ

Hatayspor için düzenlenen akşam yemeğinde Vali Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hayırsever iş insanları, Hayırseverler, Hatayspor’un Amigosu Songül hazır bulundu.

Düzenlenen akşam yemeğinde konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Bugün burada Hatayımız için hayırlı olacak ve sizleri hayırla buluşturacak bir organizasyon için toplanmış bulunmaktayız. 1967’de kurulan üçüncü lige düşerken üzüldüğümüz ikinci lige çıkarken sevindiğimiz ve biraz daha yukarısını hayal edemediğimiz günleri biz küçüklüğümüzden beri yaşıyoruz. Bizden büyük abilerimiz de aynı sıkıntıları yaşamışlardır. Ama şükür ki o günleri geride bıraktık. İlk önce birinci lige çıkma başarısı gösterdik şimdi de Süper Lig kapısındayız. Bu hedefimizi de gerçekleştirebilmemiz için desteğinize ihtiyacımız var. Zaten burada bulanan değerli iş insanlarımızın hepsi ihtiyacımız olduğunda bizlerden desteklerini esirgemediler bugün de esirgemeyeceklerdir.” dedi.

HATAYSPOR BU ŞEHRİN ORTAK DEĞERİ

Vali Rahmi Doğan yaptığı konuşmasında “Bu akşam Sayın Başkanın davetlisi olarak burada bir aradayız Hatay için Hatayspor için bir araya geldik. Hatayspor bu şehrin ortak değeridir. Hataylıların ortak noktada buluştuğu bir camia biraz önce Sayın Başkan Hatayspor’ un geçmişinden bugüne kadar olan serüvenini anlattı. Takımlar şehirle birlikte yaşıyorlar bugün geldiğimiz noktadan baktığımızda gerçekten çok büyük bir başarı ve emek var. Öncelikle başında bulunan Sayın Başkanımıza teknik ekibe yönetici arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Büyük bir gayretle çalışıyorlar deplasmana gidiyorlar takımla birlikte yol kat ediyorlar onlarla birlikte üzülüyor, onlarla birlikte seviniyorlar.

Geldiğimiz noktada herkesin üzerine düşeni yapması gerektiği birandayız. Ben eminim ki Hatay toprakları gibi insanları da cömert bu noktada Hatayspor’a verilecek destek şehre ekonomik, sosyal, kültürel olarak katkı sağlayacaktır. Hatay Valisi olarak geldiğim günden bugüne kadar her zaman Hatayspor’un yanındayım. Gücümüz oranında destek vermeye, maçlarını gitmeye, fırsat buldukça onlarla birlikte olmaya çalışıyorum. Bu moral ve destek de önemli dolayısıyla hep birlikte kenetlenip bu takımı alıp inşallah Süper Lig’e çıkartırız, diye düşünüyorum Stadımız tamamlandı şu anda çim ve koltuk çalışması devam ediyor 20 Eylül itibariyle bize teslim edecekler ilk maça da yetişir diye düşünüyorum. Çok güzel bir stadyum yaptık Hatayspor’a yakışır bir şey oldu ikisi birlikte tam örtüşür oldu. Hatayspor Süper Lig’e çıkacağı bir yılda Stadı’nda yenilenmiş olması büyük bir şans eğer bu stadyum yapılmamış olsaydı belki maçları başka illerde oynama gibi bir durum olabilecekti, tabii bu bir şehre yapılabilecek en büyük haksızlık Süper Lig’de takımınız var ama maçları seyretmek için yine başka şehirlere gidiyorsunuz. Sizlerden Hatayspor adına Hatay adına destek bekliyoruz. Ben bu desteği vereceğinizden eminim herkes gücü oranında 1 lira da veren de bizim için makbul 1 milyon verende makbul. Hatayspor içinde bugün birlikte son hamlemizi yapalım Hataysporu Süper Lig’e çıkaralım.” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube