Söz konusu Hatay ise gerisi teferruat!

METİN DİNGİL

Hatay Valisi Rahmi Doğan Hatay’ın ilçelerinde yürüttüğü gezi ve ziyaretler kapsamında Samandağlılarla  bir araya geldi ve şikâyetlerini dinledi.

Daha önce Samandağ ilçesi için ‘Dünya Güzeli Bir Yer’ cümlesini kuran Hatay Valisi Rahmi Doğan, ziyareti kapsamında Çevlik-Arsuz yolunda yüzde 50 seviyeye gelindiğini hatırlattı ve iki ilçeyi birbirine bağlayacak olan bu yolun önceden söz verildiği gibi 29 Ekim günü fiilen hizmete açılacağını söyledi.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal’ın da eşlik ettiği ziyaret sırasında vatandaşlarla bol bol sohbet eden Vali Doğan, hatırlanacağı üzere Gazeteci Ali Yolcu’nun HRT de geçtiğimiz günlerde yapılan programda ‘Samandağ’ı neden çok önemsiyorsunuz?’ şeklinde ki sorusuna “Samandağ ilçesi dünya güzeli bir yer. Ben turizmci bir valiyim, Samandağ ilçesi de turizm ilçesidir ve ne yazık ki bugüne kadar kıyıda, kenarda bırakılmış bir ilçe. Buna müsaade edemezdim. Diğer ilçelerimiz gibi elbette Samandağ’da hak ettiği yere taşınacak” demişti.

Antakya’da bir tesiste bir araya gelen Hatay Valisi Rahmi Doğan ile Samandağ ilçesi Uzunbağ ve Fidanlı mahalle sakinleri sorunlar üzerine sohbet ettiler.

Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptığı kısa açıklamada, “Hatay’ın ihtiyaçları, sorunları söz konusu olduğunda parti ayırt etmeden milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla bir araya gelerek birlikte kararlar alıyoruz. Bu anlamda çok iyi bir hava yakaladık. Bu birlik beraberliğin devam etmesini diliyorum. Her şey memleketimiz için” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube