Söz vermediğimiz hizmetleri bile yaptık!

HABER MERKEZİ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, TV A Televizyonu’nda yayınlanan ‘Gündem Özel’ programının canlı yayın konuğu olarak sunucu Kurtuluş Kılınç’ın sorularını yanıtladı.

Başkan Kimyeci programda gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapmanın yanı sıra Antakya Belediyesi hizmetleri hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.

Başkan Kimyeci göreve geldiği günden bu yana yapmış olduğu belediyecilik hizmetleri hakkında da bilgilendirmelerde bulundu. Seçim vaatlerinin tamamını yerine getirdiğini ifade eden Başkan Kimyeci konuşmalarının devamında şu görüşlere yer verdi, “Seçim öncesinde söz verip de yapmadığımız hizmetimiz yok. Aksine seçim vaatlerimiz içerisinde olmamasına rağmen hayata geçirdiğimiz pek çok hizmetimiz var. Kardeşinle Sevgiyle Paylaş bu hizmetlerimizden bir tanesi. Engellilere yönelik akülü araç desteği, çocuk bakım evi kreş, çorba evi, Gönül Sofraları, Evde Temizlik ve Evde Bakım Projemiz, İbadethane Temizliği hizmetlerimizi söz vermediğimiz, vatandaşımıza layık olarak düşünerek ilaveten hayata geçirdiğimiz projelerimiz olarak devam ediyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM BAKANLIK ONAYINDAN GEÇTİ

Başkan Kimyeci konuşmalarının devamında Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında da yıkılan binalar hakkında ayrıntılı bilgiler sundu.

Başkan Kimyeci programın devamında sunucu Kılınç’ın “Kentsel Dönüşüm Projesine Ankara’dan karşı çıkılıyormuş gibi bir algı oluşturulmak isteniyor.” sorusuna dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin bizzat yapmış olduğu açıklamaları izlemenin ardından yanıt verdi. Başkan Kimyeci konuşmalarında; “ Kesinlikle böyle bir durumun gerçeklikle alakası yok. Öyle ki Kentsel Dönüşüm projemiz sizlerin de bildiği gibi başta vatandaşlarımızın, teknik kadromuzun, milletvekillerimizin destekleri, Çevre ve Şehircilik Bakanımız ve ekibinin onayları ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile bugünlere çok hızlı bir şekilde geldi. Muhalefet kanalının geçmiş olduğumuz seçimlerde bunu istismar etmesi, vatandaşımızdan daha fazla oy alabilmek kaygısı ile bu iddiaları ortaya attılar. Bizlerin tüm bu sıkıştırmalarına rağmen mesafe almamız onları rahatsız etti. Oysa ki bu hükümetimizin, bakanımızın, değerli vekillerimizin ve halkımızın destekleri ile ilerleyen bir proje olduğu herkes tarafından bilinen bir mevzu. Hükümetin desteklediği, bakanlığın her bir safhasının en üst düzeyde inceleyerek onay verdiği bir proje. Dolayısıyla her bir noktadan proje hazırlanmasından, onayına varıncaya kadar her safhasında bakanlık onayından geçerek bu noktaya geldik.”

Başkan Kimyeci ayrıca Kentsel Dönüşüm projesinin etaplar halinde gerçekleştirileceğini, ilk etabın inşasına en kısa sürede başlanacağının müjdesini verdi.

HANGİ GÖREV VERİLİRSE HAZIRIZ

Başkan Kimyeci programın devamında yaklaşan yerel seçimlerdeki adaylık durumu hakkındaki soruya ilişkin şu görüşlere yer verdi; “ Öncelikli olarak AK Parti ailesinde görev istenmez, verilir. Görev layık olana verilir. İşin ehli, bilgi birikimi olan, tevazu sahibi olan ve milletine hizmet etmeyi kendinde heyecan ve bir şeref kabul eden anlayışta olan kardeşlerimize görev verilir. Bu bağlamda inşallah bizim açımızdan önemli olan Ak Parti ailesinden milletimizin teveccühleriyle ve takdirleriyle görev alacak olması. Bizim için esas olan halkımızın yerel yönetimler bağlamında hizmetin en iyisine ulaşmasını tesis etmek. Bu açıdan biz bu güne kadar gayret ettik. Bu konuda tek karar verme yetkisi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dadır. Sayın Cumhurbaşkanımız bizim nerde durmamızı uygun görürse biz orada görevlerimize kaldığımız yerden devam ederiz. Bu açıdan bizim başkan olmak ya da olmamak konusunda özel bir arzumuz yok. Mevcut projelerimizin devamını gerçekleştirmek noktasında her belediye başkanı tekrar bir görev alma arzusundadır o açıdan ben takdirlerin milletimizde ve Sayın Cumhurbaşkanımızda olduğunu tekrar ifade ediyorum.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube