Sporla, gururla 28 yıl

Hatay ASKF dün 28. kuruluş yıldönümünü kutluyor..
METİN DİNGİL
Hatay ASKF dün 28. kuruluş yıldönümünü kutladı.
ASKF Genel Başkanı Mehmet Öztürk, kuruluş yıldönümleri dolayısıyla gazetemize yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
Hatay ASKF, 1991’den 2019’a kadar geçen çeyrek asırdan uzun sürede sporun her kademesinde kulüp ve sporcuların arttırılması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamıştır. İlk yıllarında Birinci Küme, İkinci Küme ve Gençler kategorilerinden az sayıda maç, zımpara gibi toprak sahalarda oynatılırken günümüzde ise modern tesislerde faaliyet gösteren 95’i futbol, 117’si salon ve diğer spor dallarında olmak üzere toplamda 212 spor kulübünde, yüz bine yakın lisanslı sporcumuz bulunmaktadır. Özellikle futbol kulüplerinde 2018-2019 spor sezonunda 31.05.2019 tarihi itibariyle 5500 lisanslı futbolcumuz, ilimizin muhtelif sahlarında Bölgesel Amatör Lig, Süper Lig, 1. Amatör Küme, 2. Amatör Küme, Kadınlar Ligi ve İşitme Engelliler Ligi ile U-11, U-12 , U-13, U-14, U-15, U-16, U-17, U- 18 ve U-19 kategorilerinde top koşturmaktadır. Genç ve yetenekli sporcularımızdan bazıları da ulusal liglerde ve milli takımın değişik kategorilerinde yer almaktadır.
ne yazık ki federasyon binamız bu hizmetleri sunmak için artık yetersiz kalmaktadır. Bununla ilgili olarak ilgili kuruluşların, özellikle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş’ın bir yer tahsisi için gereken adımları atması gerekmektedir.
çalışmalarınızda Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Gençlik Kurulu ve Onur Kurulu üyelerimiz; İl Spor Müdürlüğü ile Futbol İl Tertip, İl Disiplin ve İl hakem kurullarıyla işbirliği içinde çalışarak hizmetlere devam edilmektedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube