Su olmazsa bile akacak!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Asi Nehri’ne artık kanalizasyon sularının kesinlikle karışmadığına dikkat çekti ve yaz mevsimi için önemli bir müjdeyi Antakyalılara duyurdu

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Asi Nehrine artık kanalizasyon sularının kesinlikle karışmadığına dikkat çekti ve yaz mevsimi için önemli bir müjdeyi Antakyalılara duyurdu.

Asi Nehrinin bundan böyle kuruduğu yaz mevsiminde bile akacağını duyuran Lütfü Savaş, kanalizasyon sularının ise Nehir yatağından kesinlikle kesildiğini bildirdi.

Antakyalılara yakışan bir Asi Nehri hedefi için aylardır çalıştıklarını ve nihayette bunu başardıklarını belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Asi Nehrinin yaz aylarında yıllardır kuruduğunu ve kanalizasyon suları nedeniyle koktuğunu hatırlatarak şunları söyledi: “Antakya ve Defne ilçesinde ikamet edenler bu sene farklı bir Asi Nehri ile karşılaşacaklar. Bir kere artık koku kesinlikle olmayacak. Asi Nehri yatağı kurusa bile arıtma tesisinden vereceğimiz su ile akmaya devam edecek. Kirlilik ile Asi Nehri’nin adı aynı cümlede kurulmayacak” dedi.

Kısa adı HADO olan Hatay deniz Otobüsleri ile ilgili de konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü savaş, ‘HADO hayali bitti mi?’ şeklindeki bir soru üzerine, “Hayır kesinlikle öyle şey olmayacak. HADO için devam kararı aldık. Yeni dönemde meclis üyelerimizin desteği ile projeye devam edeceğiz” dedi.

Rahat bir yaz mevsimi için haşere, larva ve uçkunla mücadeleye 90 bin noktada devam ettiklerini de belirten Başkan Savaş, bu konudaki çalışmaların bilimsel yollarla ve olması gerektiği zamanda yapıldığını söyledi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube