Su Sümbülleri Asi’nin her yerinde!

ALİ YOLCU

Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili birimleri tarafından temizlenerek yeni ve temiz su verildikten sonra bir anda ortaya çıkan Su Sümbülleri isimli bitki Asi Nehrinin neredeyse her tarafına tezgâh açtı.

Önce sadece Güzelburç yerleşim birimi civarında boy gösteren Su Sümbülleri daha sonra Asi Nehrinin neredeyse her tarafına yayılarak kent merkezine kadar yetişti.

Nehirde ki oksijen oranını düşürerek nehir içinde yaşayan canlıları öldürdüğü öğrenilen su sümbüllerini bertaraf etmek için ellerinden gelen çabayı gösteren Hatay Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak çalışmalarını sürdüren HATSU ekipleri ise su sümbüllerine yetişmekte zorluk yaşıyor.

Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan Su Sümbüllerini sahip oldukları botla temizlemeye çalışan işçiler, “Biz temizliyoruz bu bitki ertesi gün bir daha başka yerde çıkıyor. Yetişemiyoruz” dediler.

Öte taraftan vatandaşlar ise su sümbülleri ile ilgili ikiye ayrıldı. Bazı vatandaşlar su sümbüllerinin Asi Nehri üzerinde güzel bir manzaraya neden olduğunu belirtirken diğer bir kesim ise su içinde yaşayan canlılara zarar verdiği için temizlenmesi gerektiğini savundular.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube