Su sümbüllerine bir de çöp eklendi!

ALİ YOLCU

Yaklaşık 4 aydan bu yana Asi Nehrinin yüzeyini kaplayan Su Sümbüllerine sorumsuz kişi veya kişilerin attığı çöp ve kalıntıları da eklendi.

Şaşkınlıkla karşılanan manzaraların bir an önce ortadan kaldırılması gerektiğini savunan vatandaşlar, Antakya’da yaşanan kirliliği sert bir dille eleştirdiler.

Konuya ilişkin görüşüne başvurduğumuz vatandaşlar, “Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Devlet Su İşleri Müdürlüğü arasında uzun bir süre yetki çekişmesi yaşandı. Ardından Asi Nehrinin Hatay Büyükşehir Belediyesi hizmet ağında olduğu belirlendi. Yetki karmaşasının bitmesi ardından Asi Nehri daha da çekilmez bir hal aldı. Aylardır Su Sümbülleri denen bir bitki ile mücadele eden Hatay Büyükşehir Belediyesi bu sorunun üstesinden bir türlü gelemedi. Milletin uzaya gittiği bir dönemde biz bakın halen ne ile uğraşıyoruz ve üstelik çözemiyoruz” dediler.

Su Sümbülleri bitkisine bir de çöp atıkların eklenmesinden duydukları üzüntüyü dile getiren vatandaşlar, yetkili birim Hatay Büyükşehir Belediyesi HATSU ve Temizlik İşleri Dairesi Başkanlığına çağrıda bulunarak görevlerini yerine getirmelerini istediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube