Süheyla Koçak, ödülünü Hatay adına aldı!

GÜLŞAH DÖNMEZ
Süheyla Koçak, Hatay adına, Tiyatro Gazetesi 5. Anadolu Tiyatro Emek ödülünü aldı.
Türkiye genelinde kırka yakın temsilciği ve aylık beş bine ulaşan baskı sayısıyla sahne sanatlarına yoğun bir katkı sunan Tiyatro Gazetesi, Anadolu tiyatrosunun da sesi, soluğu olma yolunda çalışmalarına devam ediyor.
Jüri Başkanlığını Nurhan Uslu’nun yaptığı Anadolu Tiyatro Ödülleri bu yıl, 25 Kasım Dünyada Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamı etkinlikleri çerçevesinde organize edildi. Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende, kadınlarla ilgili her alanda yaşanılan aymazlıklara dur demek, seslerine ses olmak ve farkındalık yaratmak düşüncesi çerçevesinde bütün ödüller, kadın sanatçılara takdim edildi. Tiyatro Gazetesi 5. Anadolu Tiyatro Ödülleri, alanında birçok başarıya imza atmış genç yeteneklerin yanı sıra, kadın olarak hem kişisel hem de sanat yaşamında dik durmuş, nitelikli insan olmanın kavgasını vermiş, duayen kadın sanatçılara takdim etti.
5. Anadolu Tiyatro Ödülleri Seçici Kurulu’nun ödül sahiplerini kadın adaylar olarak belirlediği tema kapsamında, Devlet Tiyatroları Projesi olan “12 Kadın Oyun yazarı – 12 Kadın Yönetmen” girişimi “Yılın En İyi Projesi” olarak değerlendirerek ödüle layık görüldü.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncusu Mustafa Vejdi Koçak’ın eşi olan Süheyla Koçak’ın ilimiz adına ödülünü alması gurur kaynağı oldu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube