Sular çekilmeye başladı!

ÖZKAN BAKKAYLI

Yaz mevsiminin son ayı olan Ağustos ayının da bitmesine günler kala Asi Nehrinin birçok bölgesinde sular çekilmeye başladı. Aydan bu yana yağışın yaşanmadığı Antakya’da Asi Nehrinde yaşanan su çekilmesinin normal olduğunu söyleyen uzmanlar bir ay kadar daha yağış almaması halinde Asi Nehri gibi birçok akarsuyunun kuruyabileceğine işaret ettiler.

Asi Nehrinin kent merkezinden geçtiği alanlarda sıkıntı görünmediğinin altını çizen vatandaşlar ise Defne ilçesine doğru yol alan Asi Nehri güzergâhının birçok noktasında ise suların çekilmesiyle birlikte atık ve çöp biriktiğini söylediler.

Özellikle Günde yüzlerce kişinin girip çıktı Antakya Atatürk Parkı arka giriş kapısı civarında oluşan manzaraların hoş olmadığının altını çizen vatandaşlar Altınçay ile Asi Nehrinin kesiştiği noktadan pis koku yayıldığını aktardılar.

Vatandaşlar “Altınçay deresi zaten oldu olası pis kokan içinde mikropların atıkların toplandığı bir alan. Bunu kaç defa yetkili birimlere ilettik ise de bugüne kadar çözüm gelmedi. Bu kez de Asinin suyunun çekilmesiyle birlikte oluşan tablo bu.” ifadesinde bulundular.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube