Süper Ligin lideri Sivasspor’un antrenörü Antakyalı

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay ile birlikte 6 sezondur görev yapan Ayhan Tenbeloğlu, Antakyalı..

METİN DİNGİL

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay’ın 6 sezondur antrenörlüğünü Antakyalı Ayhan Tenbeloğlu’nun yaptığı öğrenildi.

Ayhan Tenbeloğlu ile görüşen gazetemiz ekibi, teknik direktör Rıza Çalımbay ile 6 sezondur birlikte görev yaptıklarını söyledi.

Aslen Antakyalı olduğunu ifade eden Ayhan Tenbeloğlu, futbolculuk ve antrenörlük eğitimini İngiltere’de aldığını belirterek, “25 yıl İngiltere de kaldım, Ortaokul, lise ve üniversiteyi İngiltere’de okudum. Cardiff Üniversitesi’nden Futbol Antrenörlük Bölümü mezunuyum. Türkiye’ye döndükten  sonra Rıza Çalımbay hocamla görüşerek teknik heyetinde görev almaya başladım. 6 sezondur birlikteyiz. Şu anda Süper Ligin lideriyiz. İnşallah sezon sonunda Sivas halkına hak ettiği başarıyı yaşatmak istiyoruz” diye konuştu.

SÜPER LİGDE GÖREV ALDIM

Teknik direktör Rıza Çalımbay ile birlikte sırasıyla Süper Lig’de Mersin İdmanyurdu, Kasımpaşa, Antalyaspor, Trabzonspor, Konyaspor ve son olarak Sivasspor’da görev aldığına dikkati çeken Ayhan Tenbeloğlu, “İyi bir ekibimiz var. Rıza hoca gibi bir teknik adamın yanında olduğum için çok şanslıyım. Ondan çok şey öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum. Şu anda tek düşüncemiz Sivasspor’u layık olduğu yere taşımak bunun için canla-başla çalıyoruz. Sivasspor’da Antakya’yı ve Hatay’ı en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyorum” dedi.

HATAYSPOR’U GURURLA TAKİP EDİYORUM

Hatayspor’un uzun bir aradan sonra TFF 1. Ligine yükselmesi ve geçen sezon elde ettiği başarılar ile tüm Türkiye’ye kendini göstermesinden büyük onur ve gurur duyduğunu ifade eden Ayhan Tenbeloğlu, “İnşallah bir gün yolumuz Hatayspor ile de kesişir. Doğup büyüdüğüm ve memleketimin takımına hizmet etmek bana büyük onur verir. Bir gün o şans doğarsa seve seve hizmet etmeye hazırım. Hatayspor’un başarısı için her zaman ne gerekiyorsa yaparım. Hatayspor’u Süper Lig’de görmek her Hataylı gibi bana da büyük bir gurur verir. İnşallah bu sezon Bayram Toysal yönetiminde bu hedeflerine ulaşırlar” diye sözlerini tamamladı.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube