Sürdürülebilir gelecek için Hatay değişiyor!

HABER MERKEZİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Avrupa Birliği ile projesi olan ‘İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Programı’ eğitimini gerçekleştirdi.

Birçok alanda yaşanan hızlı değişim ile günümüzde mevcut kaynakların gelecek nesiller için sürdürülebilirliği, çevre ve iklimdeki değişimler, doğal felaketlerde yaşanan artış gibi Türkiye’de yoğun olarak tartışılmaya başlanan sorunlara çözüm olarak Avrupa Birliği tarafından geliştirilen proje Hatay’da 2 oturum olarak düzenlendi.

‘Hatay’da Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Projesi’ ile yola çıkan HBB, Antakya Anemon Otel’de üniversite öğrencileri için iklim değişikliği konulu farkındalık semineri gerçekleşti.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdulla Sakallı’nın katılımı ve sunumu ile gerçekleştirilen seminerde üniversite öğrencilerine iklim değişikliği konusunda farkındalığın arttırılması, iklim değişikliğine uyum sağlanması ve değişikliğin etkilerinin azaltılması konusunda bilgiler aktarıldı.

Proje kapsamında gelecek nesillerin de dünyanın kaynaklarından faydalanabilmesi amacıyla çevre politikalarının geliştirilmesi, iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratılması, yenilenebilir enerji kullanımının arttırılmasının desteklenmesi ile birlikte iş insanları ve üniversite öğrencilerinin yeşil yatırımlara yönelik farkındalıklarının arttırılması hedefleniyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube