Suriyeli çocukları ziyaret ettiler

GÜLŞAH DÖNMEZ

Avrupa Birliği ve Devlet Eski Bakanı Egemen BAĞIŞ, Türk Ermeni Baş Patrik Vekili Aram ATEŞYAN ve beraberindeki heyet Zeytin Diyarı Altınözü ilçesini ziyaret etti. Heyete İlçe Kaymakam Vekili ve Kumlu Kaymakamı Ercan KAYABAŞI, İlçe Jandarma Komutanı P.Yzb. Abdi ÜÇKUYU, İlçe Emniyet Amiri Ali YILMAZ ve kurum amirleri erkân eşlik etti.

Avrupa Birliği ve Devlet Eski Bakanı Egemen BAĞIŞ, Türk Ermeni Baş Patrik Vekili Aram ATEŞYAN ve beraberindeki heyet daha sonra Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi’ni ziyaret etti. İlçe Kaymakam Vekili ve Kumlu Kaymakamı Ercan KAYABAŞI, Suriyeli misafirlere verilen hizmetler hakkında Avrupa Birliği ve Devlet Eski Bakanı Egemen BAĞIŞ, Türk Ermeni Baş Patrik Vekili Aram ATEŞYAN ve beraberindeki heyete bilgi verdi.

Ziyaret kapsamında ilk olarak Barınma Merkezi içerisinde Suriyeli misafirlere hizmet veren işyerleri ziyaret edildi. Ardından Halı Dokuma Atölyesi, Dikiş Nakış Atölyesi, Seramik Atölyesi ve Bayan Kuaför Kursu ziyaret edildi. Ziyaret Boyunca Avrupa Birliği ve Devlet Eski Bakanı Egemen BAGIŞ, Türk Ermeni Baş Patrik Vekili Aram ATEŞYAN ve beraberindeki heyete eşlik eden İlçe Kaymakam Vekili ve Kumlu Kaymakamı Ercan KAYABAŞI Suriyeli misafirlere Barınma Merkezindeki yaşam koşulları hakkında bilgi verdi.Avrupa Birliği ve Devlet Eski Bakanı Egemen BAĞIŞ, Türk Ermeni Baş Patrik Vekili Aram ATEŞYAN ve beraberindeki heyet Barınma Merkezi içerisinde bulunan Kapalı spor salonunda spor faaliyetlerini gerçekleştiren Suriyeli çocukları ziyaret etti. Ardından Yetim Merkezini ziyaret edip, çocuklara hediye takdim ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube