Suriyelilere yardım farklı boyutlara taşındı!

ALİ YOLCU

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcılarından Ersagun Yücel, yerelde Hatay, genelde ise Türkiye’de ki Suriyelilerin durumunu değerlendirdi.

Suriye Devlet Başkanı Esat ile ilgili görüşlerini de açıklayan Yücel, “Esad Suriye’nin Devlet Başkanıdır. Başkaları nasıl görür bilmiyoruz ama biz öyle görüyoruz” dedi.

Gazetemiz Haber Müdürü Ali Yolcu’ya konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ersagun Yücel, Hükümetin Suriye Devlet Başkanı Esat ile görüşmesi gerekip, gerekmediği şeklinde ki soruya, “Aynı hükümet terör örgütü temsilcileriyle görüşmedi mi? Üstelik kaç defa görüştü. Suriye’nin resmi devlet başkanı ile niye görüşmesin ki? Biz iktidar olmamız halinde ve ülkemizin çıkarları doğrultusunda Esat’la görüşürüz” dedi.

Türkiye’de ki Suriyeliler ile ilgili olan düşüncelerini de açıklayan Genel Başkan Yardımcısı Yücel, “İlk başlarda Suriyelilere yapılan yardım insani bir boyut taşıyordu. Ancak bugün artık farklı bir boyuta taşındı. Kontrol yok, kural yok, bunların çocukları ne olacak? Türkiye’de ki gelecekleri ile ilgili ne yapılacak? Tüm bu konular bilinmiyor. Çok sert kurallar konulmalı ve disiplin mekanizması kesinlikle çalıştırılmalıdır” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube