Suriye’ye insani yardımların veto edilmesine Kuveyt Büyükelçisi’nden tepki

AA

Kuveyt Ankara Büyükelçisi Ghassan Al-Zawawi, “Rusya ve Çin’in, BM Güvenlik Konseyi’nde Suriye’ye sınır ötesi yardımları veto etmesinden dolayı büyük üzüntü duyduk. Kararın veto edilmesi birçok insanın olumsuz etkileyecek.” dedi.

Bazı ziyaret ve temaslar için Hatay’a gelen Büyükelçi Ghassan Al-Zawawi, Reyhanlı ilçesinde yaşayan Suriyeli ailelere çeşitli yardımlarda bulundu.

Dağıtımın ardından AA muhabirine açıklamalarda bulunan Ghassan Al-Zawawi, BM Güvenlik Konseyinde oylamaya sunulan “Suriye’ye yardım” konusunun Rusya ve Çin tarafından veto edilmesinin başta Kuveyt olmak üzere birçok ülke tarafından hoş karşılanmadığını kaydetti.

Suriyeli ailelere yardımda bulunması için yıl sonuna kadar yenilenmesi gereken kararın Rusya ve Çin’in tarafından veto edildiğini ifade eden Büyükelçi Al-Zawawi, ”Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararının yenilenmesini amacıyla oylamada destek olduk. Gerçekten Kuveyt olarak Suriye halkının yanında yer alıyoruz. Sınır ötesinde ve Hatay’da eğitim, gıda, battaniye, ilaç ve birçok alanda ailelere yardım ulaştırıyoruz.” diye konuştu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube