Sürücüler itfaiyeye yol vermek için ters istikamete geçti!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Antakya’da çıkan yangına müdahale etmek isteyen itfaiye ekiplerine, sürücüler örnek bir davranışla ters istikamete geçerek yol verdi.

Kendini riske atan sürücüler, karşı istikamete geçti ve itfaiye ekiplerinin zamanında yerine ulaşması için fedakarca tutum sergiledi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye ekipleri, çıkan yangına yetişmek ve olay yerine yetişmek için Mezarlık Caddesini tercih etti.

Trafiğin yoğun olmasından dolayı ilerlemekte güçlük çeken ekiplere sürücüler, dar ve sıkışık durumda olmalarına rağmen, ters istikamete geçmek şartı ile yol vererek ekiplerin hıza olay yerine ulaşmasına yardımcı oldu. Sürücülerin örnek davranışı vatandaşların büyük takdirini kazandı.

AVRUPA’DA ACİL DURUMLAR İÇİN FERMUAR SİSTEMİ UYGULANIYOR

“Fermuar sistemi”, trafikte acil durumlarda kullanılan ve acil araçlar için diğer araçların yol açma tekniği olarak açılı bir şekilde yol açmaları yöntemi olarak biliniyor. Özellikle Avrupa’da yaygın olarak kullanılan sistemde araçların açılı bir şekilde sağa ve sola yanaşarak hayat koridoru oluşturmasıyla ortaya çıkıyor. Fermuar şekline benzeyen sistem çok pratik.  Trafikte ambulanslar, itfaiyeler gibi geçiş üstünlüğü olan araçlara yol açmak için kullanılıyor.

Vatandaşlar bu uygulamanın sürücülerin eğitimden geçirilerek Hatay’da uygulanabileceğini ifade ettiler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube