Taraftarsız olmuyor!

METİN DİNGİL
Hatayspor teknik direktörü İlhan Palut, Osmanlıspor maçını kazanerek çıkışlarını sürdüreceklerini söyledi.
İlhan Palut, yaptığı açıklamada, Spor Toto 1. Ligi’nin çekişmeli bir grup olduğuna dikkati çekerek, alınan sonuçlara bakıldığında, her takımın her takımı yenebileceğinin görüldüğünü bildirdi.
Osmanlıspor’un da grubun dişli ekipleri arasında yer aldığına dikkati çeken Palut, “Lige iyi bir başlangıç yapamadılar. Ama sonradan açıldılar ve oynadıkları futbolla iyi bir ekip olduklarını gösterdiler. İşimizin kolay olmadığını biliyoruz. Ama bizde yakaladığımız bu olumlu havayı iyi değerlendirerek çıkışa geçmeyi istiyoruz” dedi.
Taraftarların tribünleri doldurmasını isteyen Palut, “Boş tribünler önünde oynamak motivasyonumuzu etkiliyor. 12. Adamı arkamızda görmediğimiz zaman konstantrasyon eksikliği yaşayabiliyoruz. Geçen sezon dolu tribünler önünde oynadığımızda nasıl motive olduğumuzu ve ne zaferlere imza attığımızı hep birlikte görmüştük. Yine o atmosferi istiyor ve bekliyoruz. Taraftarsız olmuyor, boş tribünler bize keyif vermiyor. Spor Toto 1. Lig’de daha çok desteğe ihtiyacımız var, çünkü daha zor bir grupta mücadele ediyoruz” diye konuştu.
Palut, Pazar gününe kadar günde çift antrenman yaparak çalışmaları sürdüreceklerini belirterek, “Osmanlıspor tecrübeli oyunculardan kurulu olan bir takım. Çalışma tempomuzu önümüzdeki günlerde yükseltip, gerekli analizleri yapıp, en hazır şekilde Osmanlıspor maçına çıkarak iyi bir sonuç alacağız” dedi.
Palut, takımda Mirkan Aydın, Abdou Karim Samb ve Bakary Nimaga’nın sakat olduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube