Tarihi köprü ne halde!

Defne ilçesinde Fransızlardan kalma tarihi köprünün ayakları çöp ve yabancı ot istilasında. Köprü çökmesin diye demir direklerle güçlendirme yapılmış. Tarihi köprünün bakımsızlığı ‘tarihe verdiğimiz önemi’ gözler önüne seriyor

VEYSEL SAVAŞ

Hatay’a bağlı Defne ilçesinde bulunan ve tarihi özelliğine rağmen halen trafiğe hizmet veren Fransızlardan kalma tarihi köprünün bakımsız ve atık maddelerle dolu olması, ‘tarihe verdiğimiz önemi’ gözler önüne seriyor.

Gazetemiz Haber Merkezini arayarak tarihi köprü için bakım isteyen vatandaşlar, “Başka ülkelerde olsa bu ve benzeri tarihi kalıntıları baş tacı ederler. Ancak Türkiye ve hele ki Hatay olunca dönüp bakan bile yok. Bu köprü Fransızlardan kalma önemli bir tarihi kalıntıdır. Ancak gelin görün ki köprü ayakları çöp ve yabancı ot istilasında. Köprü çökmesin diye demir direklerle güçlendirme yapılmış. Ne Defne Belediyesi ne de Hatay Büyükşehir Belediyesi görevlerini yapmıyorlar” ifadesinde bulundular.

Tarihi köprünün trafiğe kapatılarak bakıma alınmasını isteyen vatandaşlar, “Zaten çökmek üzere. Demir aksamlarla güçlendirdiler. Hatay trafiğinin her tarafı allak bullak. Köprü kapatılsın vatandaşlar başka taraftan geçsin. Ceremesini çekeriz. Biz buna da razıyız” dediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube