TED Hatay Koleji’nde eğitimin sorunları tartışıldı

GÜLŞAH DÖNMEZ

Türkiye Özel Okullar Kurucular Toplantısı, TED Hatay Koleji Mehmet Özat Kültür Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda Türk eğitim sistemi, özel okulların eğitimdeki yeri ve sorunları tartışıldı. Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan’ın da bulunduğu toplantıda Hatay ilinin tanıtım videosundan sonra TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Doç. Dr. Mustafa Özat açılış konuşmasını yaptı.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, TÖZOK Onursal Başkanı Dr. Rüstem Eyüboğlu’na bir teşekkür plaketi sundu. TÖZOK Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal ve TÖZOK Yönetim Kurulu üyesi Oya Düşmez tarafından TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Doç. Dr. Mustafa Özat’a teşekkür plaketi sunuldu. Ülkemizin gelişmesi ve çağdaşlaşması doğrultusunda öncelikle Türk milli eğitimine katkılar sağlayan, geleceğin donanımlı insanını, akılcı ve bilimsel eğitimle yetiştirme amacıyla kurulmuş özel öğretim kurumlarının ülkemizin aydınlık geleceği için birer meşale, yol gösterici bir ışık olduğu mesajının verildiği, TÖZOK Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal ve Yüksek İstişare Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Gülan’ın yönetiminde süren toplantının bitiminde TED Hatay Koleji Kampüsü gezilerek tanıtıldı.

Hatay ilinin kültürel zenginliğinin tanıtıldığı bir gezi programı yapıldı. Cumartesi ve pazar günleri de süren kültür ve tanıtım gezisinden sonra konuklar Hatay’dan ayrılarak kentlerine döndüler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube