Tehlike yaratıyor!

BÜLENT KAVUK

Defne ilçesinin en çok kullanılan caddeleri arasında yer alan turistik Belde Harbiye ile Antakya arasında ulaşımı sağlayan Harbiye yolunun trafik çizgilerinin yeniden çizilmesini talep eden vatandaşlar, caddenin yaz kış demeden her gün binlerce araç tarafından kullanıldığını söylediler.

Merkez ilçe Antakya başta olmak üzere Defne ve diğer ilçelerin neredeyse tamamında olduğu gibi Antakya-Harbiye yolunda da trafik çizgilerinin ya tamamen silindiğini veya çizgilerin artık zorlukla göründüğünü aktaran vatandaşlar, Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına seslendiler.

Trafik akışı için trafik çizgilerinin ve uyarıcı levhaların önemli olduğunun altını çizen vatandaşlar bu zorunluluğa çoğu kere yetkili birimlerin uymadığını dolayısıyla sürücülerin zorlanarak araç kullandıklarını söylediler. Benzer sorunların birçok cadde de yaşandığına vurgu yapan sürücüler, “Biz gerek Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi başkanlığı gerekse karayollarından bu alanda hassasiyet göstermelerini bekliyoruz. Önümüz yaz mevsimi. Özellikle yaz mevsiminde Antakya-Harbiye yolu en çok kullanılan caddeler arasında yer alıyor Bu gerçeğinde göz ardı edilmemesini istiyoruz” dediler.

Fotoğraflarda Antakya-Harbiye yolu ve yol üzerinde ki çizgilerin son durumu görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube