Tehlikeli yıkım!

VEYSEL SAVAŞ

Antakya’da kent merkezinde hiçbir güvenlik önlemi almadan iş makinesi ile yapılan yıkım çalışması tehlike saçtı.

Kentsel dönüşüm çalışmaları ve beraberinde getirdikleri tehlikeli yıkımlar gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Antakya Fatih Caddesi Öğretmenevi kavşağı ve Antakya Kaymakamlığının tam karşısında gerekli güvenlik önlemleri alınmadan yapılan yıkımda büyük bir gürültüyle kopan moloz parçaları adeta tehlike saçıyor.

Edinilen bilgiye 5 katlı bir binanın yıkım çalışmasına başlayan yıkım ekipleri, yoldan geçen vatandaşlara aldırış etmeden yıkım çalışmasını gerçekleştirdiler. Kent merkezinde hiçbir güvenlik önlemi alınmadan iş makinesi ile gerçekleştirilen yıkım sırasında çevredeki vatandaşların hemen yıkımın yapıldığı alanın kenarından geçmesi dikkatlerden kaçmadı. Önlem alınmadan yıkım çalışmasının gerçekleştirilmesine tepki gösteren vatandaşlar, “Tehlikeli ve normlara uygun olmayan bir şekilde yıkım yapılmıyor. Yıkım yapıldıktan sonra devamında aynı şeyler izlenmiyor. Bu kadar vahşice ve insan hayatını hiçe sayarak bir yıkım olabilir mi?  Yetkililer bu tür yıkımlara nasıl izin verebiliyor. İlla ki facia olması mı gerekiyor, insanların ölmesi, yaralanması mı gerekiyor? Başımıza bir şey geldikten sonra mı tedbir alacağız” diye tepki gösterdiler.

Güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğu görülen yıkım çalışmalarının caddeye kadar sarkması ve yoldan geçen araçların üzerine moloz düşmesinin ani olabileceği uyarısı yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube