Tehlikeye bayılıyoruz!!

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay’ın farklı noktalarında arkası açık motorlu araçlara yüklenen saman ve diğer yükler büyük tehlike yaratmaya devam ediyor. Bu insanların kent merkezleri dâhil olmak üzere nasıl seyir edebildiklerini merak eden vatandaşlar ise soruna çare istiyor.

En küçük bir hatada yüklerin trafik halinde ki karayollarına dağılacağını hatırlatan vatandaşlar bu alanda ciddi önlemlerin alınmasını istediler.

Bir yandan artış gösteren motorlu taşıtlar öte yandan yol ve sokakların içler acısı durumunu hatırlatan vatandaşlar, yetkili birimlerin sadece izlemekle kaldığı trafiğin bir diğer sorununun ise sorumsuz sürücüler ve bunlara eklenen vatandaşlar olduğunu söylediler.

Özellikle arkası açık motorlu araçlarda seyahat eden yolcuların yarattığı tehlikeye dikkat çeken vatandaşlar yetkili birimlerin denetimleri daha sıkı tutarak usulsüzlüğe izin vermemelerini istediler.

Antakya-İskenderun karayolu başta olmak üzere Antakya-Samandağ ve Antakya Reyhanlı yolları üzerinde sorumsuzca hareket eden sürücü ve yolcuların tehlikeye davetiye çıkardığının altın çizen Antakyalılar, “Yollarımız, sokaklarımız, kavşaklarımız zaten yetersiz ve bakımsız. Üstüne bu ve benzeri manzaralar eklendiğinde işin içinden çıkılamaz bir duruma yol açıyor. Artık trafiğe çıkmaktan korkar hale geldik.” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube