TGB: Atatürk bugün ülkemizin en büyük ortak değeridir!

BÜLENT KAVUK

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve Türkiye Liseler Birliği Hatay şubesi İskenderun Havuzlu çarşıda bir basın toplantısı düzenlediler. Basın toplantısında 23 Nisan bayramını kutladılar ve emperyalizme karşı mücadelenin sürdüğünü ve bu mücadelenin önderliğini gençlik yaptığını belirttiler.

Basın açıklamasını TGB ve TLB adına Suat Kummuz yaptı ve şunları söyledi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. 23 Nisan 1920, Cumhuriyet Devrimimizin tarihidir. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde saltanat yıkılmış ve egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milletine armağan edilmiştir. Büyük önderimizin de vurguladığı gibi Cumhuriyet 23 Nisan’da kurulmuş, 29 Ekim 1923’te ilan edilmiştir. 99 yıl önce Millet Meclisimizin kuruluşuyla Türk Milleti ve Türk ordusu birleşmiş, emperyalizmin üzerine korkusuzca yürümüştür. Millet Meclisi, Kurtuluş savaşımızı başarıya ulaştıran yegâne formüldür.

Mustafa Kemal Atatürk bugün ülkemizin en büyük ortak değeridir. O’nun açtığı yolda ve gösterdiği hedefte birleşmek Türk gençliğinin en büyük görevidir. Büyük dirilişimizin 100. yılında Türk Gençliğinin yine aynı azim ve kararda olduğunu bütün cihana göstermek görevimizdir. Türk gençliği olarak milletimizin en geniş kesimleriyle bu birliği oluşturmak ve büyütmek için görev başındayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube