Trafik ise gördüğünüz gibi!

Ne Fatih memnun ne de Gündüz!

VEYSEL SAVAŞ

Gündüz caddesini tek yöne çevirerek cadde de faaliyet gösteren esnafında tepkisini çeken Hatay Büyükşehir Belediyesi, trafikte hiçbir işe yaramamasına rağmen tek yön uygulamasında ki ısrarına anlam verilemiyor.

Özellikle Gündüz Caddesi esnafı caddenin tek yöne çevrilmesiyle ilgili çok ciddi şikâyetleri bulunuyor. Esnaf caddenin tek yöne çevrilmesinden sonra işlerinde yüzde 70’lere varan bir azalma yaşandığının altını çizerek caddenin tekrardan çift yöne çıkarılmasını istediler.

Benzer şikâyetlerde bulunan Fatih Caddesi esnafı ise “Bizde de aynı durum yaşanıyor. Caddenin çift yöne çevrilmesinden sonra yol daraldı. Aracını park ederek daha önce bizden alışveriş yapanların böyle bir şansı kalmadı. Trafiğin eski haline çevrilmesini istiyoruz. Bu saçma uygulamadan bir an önce vazgeçilmelidir” dediler.

Vatandaşlar ise uygulamaya geçirilen trafik düzenlemesinin neden olduğu trafik sıkışıklığına dikkat çekerek, “Şaka gibi bir düzenleme. Ne tek yöne çevrilen Gündüz Caddesi esnafı memnun ne de çift yöne çıkarılan Fatih Caddesi esnafı da memnun değil. Trafik fotoğraflar da görüldüğü gibi gün boyu işkence. Sayın yetkililerde bunu görüyor ve bunlara şahit. Neyin ısrarı, neyin inadı bu anlamış” değiliz dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube