Trafik rezilliğini bir nebzede olsa dindirir!

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay’da motorlu araç sayısı arttıkça gelişmiş şehirlerde olduğu trafikte ‘Akıllı sistem’ de zaruri oluyor. Ancak yaşanan yoğunluk ve kargaşaya rağmen Hatay Büyükşehir Belediyesinin bu sisteme neden girmediği merak ediliyor.

Şehrin bazı noktalarında ‘Bu kavşakta Akıllı Sinyalizasyon Sistemi’ mevcuttur levhalarına rağmen gerçekte hayali olduğu ve sistemin çalışmadığını aktaran vatandaşlar, “Süs olsun diye koymuşlar. Öyle bir sistem yok. Antakya’da Defne’de trafik allak bullak.. Her taraf pislik içinde.. Allah bizi bu belediyecilik sisteminden kurtarsın” dediler.

Bu sisteme geçilmediği sürece trafik akışının işkence olmaya devam edeceğini söyleyen vatandaşlar Hatay Büyükşehir Belediyesine seslenerek maliyeti çok olmayan bu sisteme diğer gelişmiş şehirlerde olduğu gibi Hatay’da da geçilmesini istediler.

Özellikle sabah işe gidiş ve akşam saatlerinde işten dönüş zaman dilimlerinde merkez ilçe Antakya başta olmak üzere Defne ve diğer ilçelerde trafiğin tıkandığını aktaran vatandaşlar bir an önce önlem alınmasını istediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube