Trafik sorununu çözmesi gereken kurum Trafiği tıkarsa ne olur!!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Hatay’ın başlıca sorunları arasında yer alan ‘Trafik’ sorunu, her geçen daha da büyüyor.

Alternatif yolların olmaması, yolların bakımsız düzensiz olması, araç sayısını artması ile Hatay ve Antakya’da trafiğe çıkmak işkenceye dönüşüyor.

Cumhuriyet Alanında bulunan Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) binası ve HBB’ye ait araçların alanı kapatması araç sürücülerinin tepkisine neden oluyor.

Trafik sorununu çözmesi gereken kurumun, trafiği tıkamasına ve kurallara uymamasına tepki gösteren vatandaşlar, “En başta kurallara resmi kurumların uyması ve örnek olması gerekirken, kötü örnek olmaları kabul edilemezdir. Trafiğe çare üretmesini beklediğimiz kurumun araçları HBB taş binası önünde trafiği etkileyecek bir şekilde, iki-üçlü bir şekilde yolun ortasına taşacak şekilde park etmeleri doğru bir davranış değil. Tamamen kural dışı olarak buluyoruz” dediler.

Vatandaşlar, yetkilileri göreve davet ederek, resmi kurum araçlarına hiçbir şekilde öncelik tanınmadığını, aksine örnek olmaları gerektiğini vurgulayarak, trafik ekiplerinin de vatandaşa uyguladığı cezai işlevini, resmi kurum araçlarına da aynı şekilde uygulanası çağrısında bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube