‘Tüm cadde yeşil alan olsun!’

METİN DİNGİL

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Vakıflar İşhanı ve Büyük Antakya Otelinin yerlerinin yeşil alan olması talebini değerlendiren Hatay Valisi Rahmi Doğan konuya ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Lütfü Savaş’ın konu ile ilgili açıklamaları üzerine konuşan Vali Doğan, “Vallahi ben de memnun olurum. Hatta sadece Vakıflar İşhanı ile kalınmasın. Vakıf İşhanı’ndan başlansın Valilik binasına kadar olan İnönü caddesinde ki tüm binalar yıkılıp yerine yeşil alan şeridi yapılsın. Sonuna kadar destekleriz. Ancak biliniyor ki bunun bir yolu, yordamı var. Öyle yeşil alan olsun demekle olmuyor. Sayın Lütfü Savaş ve Belediye ilgili birimleri Vakıflar İşhanı’nı istimlak etmek suretiyle parasını yatıracak. Tapusunu üzerine alacak ve yeşil alan yapacak. Biz de vatandaşlarda memnun kalalım ” dedi.

Bu tür söylemlerle kamuoyunun yanıltıldığını ve boşuna meşgul edildiğini belirten Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Türkiye’de yasalar bellidir. Bir yeri yeşil alan, park, cadde veya kamuoyuna açık başka bir şey yapmak istiyorsan önce parasını ödeyeceksin. Orası senin mülkün olacak. Daha sonra istediğin tasarrufta bulunursun. Yeşil alan mı, başka bir şey mi ne istiyorsan onu yaparsın. Nasıl yapılacağı kurallarla, yasalarla belirlen bir şey için kamuoyu meşgul edilmemelidir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube