Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Ordu’da toplandı

HABER MERKEZİ

Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’in yönetim kurulu üyesi olduğu Türkiye’nin en üst çatı medya meslek kuruluşu olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 17. Başkanlar Kurulu Toplantısı Ordu’da gerçekleşti.

Ordu 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyet başkanı Erdoğan Erişen ve yönetim kurulunun ev sahipliğinde gerçekleşen ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gazetecilerin katılım gösterdiği Türkiye Gazeteciler konferedasyonu 17.Başkanlar Kurulu Toplantısında yazılı basının artan kur oranlarıyla birlikte kağıt maliyetlerinin artmasından ötürü kapanma noktasına gelmesi ve yayın hayatlarını sonlandırmalarının ana gündem olarak yer aldığı toplantıda “Resmi ilan fiyat tarifesinin arttırılması” kararı çıktı.

Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğindeki toplantıda, basının sorunları ve çözüm önerileri ile son yaşanan ekonomik krizin sektöre etkileri ele alınırken Türkiye genelindeki 8 gazeteciler federasyonu genel başkanı ve yöneticileri, 83 gazeteciler cemiyeti başkanı ve temsilcisi ile 148 medya mensubu toplantıya katıldı.

Geniş fikir alışverişlerinin ele alındığı toplantıda kağıt fiyatları, artan ekonomik maliyetler ve resmi ilan ücretleri konusunda kararlar alınırken Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 17. Başkanlar Kurulu kararından; “Anadolu’nun her köşesinde halkın haber alma özgürlüğü doğrultusunda fedakârca görev yapan yerel medya ve çalışanları, demokrasiye işlerlik kazandırmaktadır.” fikri çıktı.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube