Türklerin dara düştüğünde gidecek kapısı yok!

Vali Doğan, Payas’ta muhtarlarla yaptığı toplantıda, ülke bütünlüğünün, birlik ve beraberliğin önemine değindi ve uyardı!!..

METİN DİNGİL

Muhtarlarla Buluşma Toplantısı, Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında Payas da gerçekleştirildi.

Payas Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleşen buluşma toplantısı, Payas Kaymakamı Polat Kara’nın ilçe ile ilgili yaptığı bilgilendirme sunumu ile başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan, “Bu topraklar tarih boyunca stratejik bir öneme sahip olmuş. Tarih boyunca bir geçit görevi üstlenmiş. Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Türkiye’de yaklaşık 4 milyon Suriyeliyi misafir ediyoruz. Bu konuda ülkemiz gücü nispetinde ekonomik olduğu kadar sosyal destekler de veriyor. Bu topraklarda 7 yıldır Suriyeli misafirlerimizle sorunsuz bir şekilde yaşama başarısını göstermek gerçekten çok önemli bir husustur. Önceki gün İdlip’te iki patlama oldu. Bu patlamada çok sayıda ölü ve yaralılar var. Dolayısıyla bu insanların ilk geldiği kapıda Türkiye kapısı oldu. Bu insanları insanlığımız ve inancımız gereği almıyoruz deme şansımız yok. Tarih boyunca bütün dara düşmüşlere kapımızı açmışız. Kapımıza gelen yaralıları aldık ve hastanelerimize sevk ettik, tedavileri yapılıyor. Onlar dara düştüklerinde gelebilecekleri bir Türkiye kapıları var. Ama Türklerin böyle bir durumda gidebilecekleri bir kapısı yok. Bunun için birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. Bu coğrafya, bu topraklar hepimize yetecek verimlilikte. Biz üreten bir toplumuz.  Ülkemizin her yöresinin ayrı bir özeliği ve güzelliği var. Bununu kıymetini bilmeliyiz. Birlik ve beraberlik içinde olmalı ve ekonomik yönden güçlenmeliyiz. Aksi takdirde bu coğrafyada ayakta durmak zor. Türkiye’de elbette kendi menfaatlerini ve sınırlarını korumak zorunda. İşte Zeytindalı Harekatı da bunun için yapıldı. Suriye Türkiye’nin yaptığı bu operasyonların sonucunda inşallah bir an önce huzura kavuşur ve burada misafir etmiş olduğumuz Suriyeliler de kendi topraklarına döner ve oradaki yaşamlarını sürdürebilirler” dedi.

Konuşmaların ardından muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Payas Kaymakamı Polat Kara, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube